Vysočina West obdržela certifikát oblastní organizace destinačního managementu

Vysočina West z.s., která vznikla koncem roku 2021 se stala třetí certifikovanou oblastní organizací destinačního managementu v Kraji Vysočina. Připojuje se tak ke Koruně Vysočiny a Třebíčsku – Moravské Vysočině.

Certifikát oblasti udělila certifikační komise národní centrály cestovního ruchu Czech tourism. Vysočina West tak splnila podmínky národního systému kategorizace a certifikace organizací destinačního managementu v České republice. „Udělení certifikátu potvrzuje důvěru a kvalitu práce destinačního managementu. Během procesu certifikace došlo k rozpracování klíčových dokumentů, koncepcí a strategií a zároveň správnosti nastavení budoucí cesty,“ uvedla Nela Štěpánková, manažer destinace.

Získání certifikace je pro destinaci dobrou vizitkou a vysvědčením pro partnery ze soukromého i veřejného sektoru, že oblastní destinace, se kterou spolupracují, řídí práci v souladu se systémem řízení cestovního ruchu v České republice.

Oblastní DMO je prodlouženou rukou krajské DMO, která je poradním hlasem národní centrály cestovního ruchu.

Završením certifikačního procesu došlo zároveň k nastavení základní parametrů v řízení destinace:

– nastavení destinačního marketingu

– nastavení sběru a práce s daty v destinaci

– nastavení společné komunikace se všemi aktéry v odvětví cestovního ruchu napříč veřejnou a soukromou sférou

– zavedení systému informování, školení a vzdělávání v oblasti

Destinační společnost Vysočina West v současné době na poli cestovního ruchu spolupracuje s městy Havlíčkův Brod, Pelhřimov, Humpolec, Chotěboř, Světlá nad Sázavou, Ledeč nad Sázavou, Pacov, Kamenice nad Lipou, Žirovnice, Černovice, Lipnice nad Sázavou a dalšími městy a městysy, spolky a velkou řadou podnikatelských subjektů na Havlíčkobrodsku a Pelhřimovsku.

Máme nové turistické noviny pro rok 2023

Máme nové turistické noviny