IMG_3198

Top 6 podzimních výletů na Vysočině

Podzim je tu a s sebou přináší nádherné barvy listí, příjemný chládek a výbornou příležitost k prozkoumání krás přírody na Vysočině, která je krásná po celý rok, avšak na podzim dostává naprosto jiný rozměr. Pokud jste milovníky podzimních výletů, Vysočina má pro vás spoustu skvělých míst k návštěvě. Inspirujte se TOP výběrem podzimních výletů, díky kterým si užijte podzimní sezónu naplno. 

Když si představíme podzim, dýně jsou jednou z prvních věcí, které nám přijdou na mysl. V Dýňovém Světě v Nové Vsi u Leštiny budete moci obdivovat tuto plodinu ve všech možných tvarech a velikostech. Celý areál je věnován dýním, ať už hledáte tu největší, nejmenší, nejbarevnější nebo nejzajímavější dýni, tady ji najdete.

Pro milovníky krásné krajiny je Údolí řeky Doubravy u Chotěboře jako stvořené pro podzimní procházky. Malebné údolí vám nabídne impozantní výhledy na řeku, romantické mosty a faunu, která bohužel nese následky kůrovce, ale přesto si zachovává svá úchvatná zákoutí. Podzimní barvy se zrcadlí na hladině řeky, což ještě umocňuje údiv nad přírodními krásami.

Křížová cesta na Křemešníku, nedaleko Pelhřimova, nabízí nejen duchovní zážitek. 19 kapliček postavených na začátku 18. století, provází touto cestou. Podzimní atmosféra a okolní lesy dodají putování zvláštní půvab. 

Pro větší dávku historie můžete navštívit Národní Památník Odposlechu v Lipnici nad Sázavou. Tento unikátní památník najdete v lomech a vám přiblíží dobu Studené války a špionážní aktivity, které se odehrávaly za železnou oponou. Podzim barví listí kolem lomů do jedinečných odstínů, které místu dodávají tajuplnou atmosféru. 

Stvořidla, která najdeme v okolí Světlé nad Sázavou, jsou jedním z těch míst, kde příroda vytváří svá vlastní umělecká díla. Unikátní přírodní úkaz vytvořený řekou Sázavou uchvátí svými kamennými tvary a kaňony. 

Sedlická Přehrada, nedaleko Humpolce, je výborným místem na podzimní toulání. 

Podzim je bezesporu krásnou dobou na procházky a výlety, a tyto místa nabízejí něco pro každého. Takže si vezměte bundu, teplé boty a vydejte se na podzimní dobrodružství po Vysočině.

Máme nové turistické noviny pro rok 2023

Máme nové turistické noviny