IMG20240416130145

TERÉNNÍ ŠKOLENÍ VYSOČINA WEST

Již čtvrté terénní školení pro pracovníky informačních center v destinaci Vysočina West se konalo v úterý 16. 4. 2024. Zástupci měst Červená Řečice, Žirovnice, Kamenice nad Lipou, Pacova, Chotěboře, Světlé nad Sázavou, Ledče nad Sázavou, Humpolce, Pelhřimova a Havlíčkova Brodu vyjeli objevovat novinky a neobjevená místa v oblasti Havlíčkobrodska.

Partnerem, který toto školení tradičně podporuje je VYSOČINA TOURISM, jehož členky se také aktivně zúčastnily.

Vše začalo ranní kávou a občerstvením v Kavárně Na cestě v Habrech, odkud se účastníci vydali na Židovský hřbitov a naučnou židovskou stezku. Celá vycházka byla prolnuta odborným výkladem ředitelky Muzea Vysočiny paní Mgr. Aleny Jindrové.

Následně se školení přesunulo do Havlíčkova Brodu k funkční Replice středověké sklářské pece, kde byli všichni seznámeni s tvorbou, principy a základy tavby skla. Počasí výpravě zrovna moc nepřálo, a tak se všichni přemístili do Pivovarského hostince Rebel na oběd, kterého se zúčastnil i starosta Havlíčkova Brodu pan Zbyněk Stejskal. Ten celou skupinu ve městě přivítal, zároveň poděkoval organizátorům za možnost představit
klenoty města.

Školení pokračovalo v Muzeu Vysočiny Havlíčkův Brod, kde si účastníci prohlédli dům s exponáty ze života Karla Havlíčka Borovského, výstavu historických JAWA motorek a tím vším je provázel historik Mgr. Martin Firon.

Následovala prohlídka části rekonstruované Staré radnice pod vedením Anny Marie Formánkové. V odpoledních hodinách se všichni vypravili na poslední zastávku do Havlíčkovy Borové, a to přímo do Rodného domu Karla Havlíčka Borovského.

Zde účastníky přivítala paní Klára Vencová, která je svým profesionálním výkladem seznámila se životem, dílem i osudem
tohoto slavného spisovatele a představila i expozice věnované dalším místním rodákům Josefu Stránskému a Viktorovi Dobrovolnému.

Celý den byl plný objevování, inspirace, dojmů a přátelské atmosféry. Terénní setkání opět ukázalo, že Vysočina West nabízí stále více a více zajímavých míst, o čemž se sami přesvědčíte, až tyto poklady navštívíte.

Máme nové turistické noviny pro rok 2023

Máme nové turistické noviny