IMG20240124095343

Fóru cestovního ruchu Kraje Vysočina zamířilo do Počátek

Ve středu 24. 1. 2024 pořádala organizace destinačního managementu Vysočina Tourism Fórum cestovního ruchu. Akce se konala pod záštitou hejtmana kraje Vysočina Vítězslava Schreka v lázeňském resortu Svatá Kateřina u Počátek na Pelhřimovsku. 

Po úvodním slovu hejtmana Vítězslava Schreka a náměstka Kraje Vysočina pro oblast kultury a památkové péče Romana Fabeše převzala mikrofon ředitelka agentury CzechTourism Veronika Janečková a Olga Königová, ředitelka Vysočina Tourism. Představily vývoj a aktivity směřující k podpoře turistického ruchu v České republice a na Vysočině.

Na konferenci byla představena i témata o udržitelnosti v cestovním ruchu v praxi, označování kulturních a turistických cílů na silnicích, možnosti dotačních titulů Kraje Vysočina i spolupráce s partnery na kampaních.

V odpoledních hodinách program pokračoval prohlídkou Resortu Sv. Kateřina s architektem Jakubem Tejkalem společně s ukázkami a diskusemi o ájurvédě.

Fóra se zúčastnili podnikatelé a další subjekty z oblasti cestovního ruchu, nechyběli ani zástupci oblasti Vysočina West, z. s. z Lipnice nad Sázavou, Pacova, Těchobuzi, Žirovnice, Havlíčkova Brodu, MAS Královské stezky a Pelhřimova.

Máme nové turistické noviny pro rok 2023

Máme nové turistické noviny