IMG_3368

Z Humpolce na hrad Orlík

Z centra města Humpolce se dostanete do krásné přírody a náruče středověké historie doslova za pár minut. Z Horního náměstí po modré turistické značce zhruba po půl hodině dojdete na zříceninu Hradu Orlík, vzdáleného od města 2 km. Středověký hrad ožívá zejména v letní turistické sezóně, kdy se zde konají středověké slavnosti, filmový festival a řada dalších akcí. Přímá kratší varianta procházky z města vede po modré turistické značce.

Delší, ale také velmi příjemná nenáročná procházka lesem měří asi 7 kilometrů a provede vás kolem pověstmi opředené skály Čertovky k zřícenině hradu Orlík, odpočinete si na romantickém místě u třech jezírek, podíváte se i ke štole, kde se těžilo stříbro.

Stezka začíná v nové části lesoparku u ZŠ Podhrad a je připravena jako okružní v celkové délce cca 7 km. V současné době je na její trase rozmístěno 16 panelů na jednotlivých stanovištích, které můžete na trase navštívit. Můžete se na ni také napojit při cestě po modré turistické značce z Lipnice nad Sázavou a při cestě z obce Rozkoš na hrad Orlík po žluté turistické značce. Děti jistě ocení interaktivní tabule se zábavnými úkoly, které je hravou formou seznamují s místní flórou i faunou.

Nejbližší aktivity

No data was found

Máme nové turistické noviny pro rok 2023

Máme nové turistické noviny