143
Havlíčkův Brod

Park Budoucnost

Vydejte se na procházku tímto kouskem přírody uprostřed Havlíčkova Brodu, na příjemnou cestu kolem rybníků pod korunami stromů.

Park o rozloze cca 25 ha byl založen 1889 v přirozeném údolí Cihlářského potoka, na kterém je vybudována unikátní kaskáda rybníků a rybníčků. Půjdete-li po proudu, prvním rybníkem kaskády je Obora, dále rybník Očko, oddělený od zrekonstruovaného Hastrmanu romantickým vodopádem, nad zimním stadionem je Rantejch a nad koupalištěm rekreační rybník Cihlář. To již opouštíte park a po zelené turistické značce směřujeme k Vlkovsku, kde jdeme kolem rybníka Hajdovce, Pfaffendorfského, Zádušního a Štičího. Kaskáda končí v obci Knyk tzv. Knyckým rybníkem.

Potraviny bez přidaných „éček“ můžete zakusit ve zrekonstruované části parku Budoucnost (pod hrází rybníka Hastrman), kde je otevřen stánek s občerstvením.  Můžete zde ochutnat nejen dobrou kávu, domácí limonádu, ale také drobné cukrářské nebo pekařské dobroty či výrobky studené kuchyně.

Ve svahu nad rybníkem Hastrman jsou umístěny pomníky padlých I. a II. světové války a pomník Karla Havlíčka Borovského. Zhruba 100 m severně se nachází dřevěný secesní altán, jehož autorem je slavný stavitel Josef Šupich.

Stavba je od roku 2016 kulturní památkou.

Nejbližší aktivity

No data was found

Máme nové turistické noviny pro rok 2023

Máme nové turistické noviny