Orlí pera3
Ledeč nad Sázavou

Naučná stezka „13 orlích per“

Nová naučná stezka se hrou 13 orlích per, která se nachází na lesní cestě vedoucí po červené turistické trase a dále se napojuje na žlutou turistickou trasu, vedoucí do Sluneční zátoky.

Začíná v místě odbočky z ulice Pod Hájem na Stvořidla a končí u dětského tábora ve Sluneční zátoce. Je dlouhá 1,4 km (cca 30 minut chůze).

Na stezce vás u každého zastavení čeká jeden úkol. Dobře si přečtěte zadání a zkuste ho splnit nejlépe, jak dovedete. Za každý splněný úkol můžete získat ohodnocení symbolem orlího pera. Poslední 13. úkol čeká na konci stezky v altánu. Plnění úkolů je možné zaznamenat i elektronicky, pomocí QR kódu, který najdete na začátku stezky. Po odeslání elektronického formuláře dojde k vygenerování diplomu.

Hru si můžete za čas zahrát znovu. A když budete nyní víc využívat přírodu jako nejkrásnější a nejzdravější tělocvičnu, uvidíte, že se vaše výsledky zlepší.

Dodavatelem dřevěných prvků na stezce je firma Sruby od Toma (Tomáš Hurych) z Leštiny u Světlé, autorem kreseb a návrhů informační tabulí je pan Milan Teslevič, korekci textů provedla paní Stanislava Vorlíčková, grafické úpravy Alena Matoušková, hru 13 orlích per sestavil pan Tomáš Doležal a technickou podporu zajistil pan Michal Cihlář. Stezka byla dokončena v srpnu letošního roku.

Odkazy

Nejbližší aktivity

No data was found

Máme nové turistické noviny pro rok 2023

Máme nové turistické noviny